31 maja 2015 06:09

Mechanior w półfinale w Toronto! Kasia Ekwińska na 25. miejscu

Dobrze rozpoczął tegoroczne pucharowe zmagania Andrzej Mecherzyński-Wiktor. Na rozegranych dzisiaj w Toronto eliminacjach podczas pierwszej edycji Pucharu Świata w boulderingu pewnie zakwalifikował się do półfinału. Dobry start odnotowała Kasia Ekwińska.

Arena zmagań w Toronto

Andrzej wykonał to, do czego w ostatnich latach nas przyzwyczaił. Tzn. pokonał trzy z pięciu boulderów eliminacji i dość pewnie uzyskał awans do półfinału. W jutrzejszej rywalizacji wystartuje z 13. miejsca. Andrzej uplasował się tuż za Adamem Ondrą (4 topy).  Doświadczenie z niedawnych Mistrzostw Europy uczy, że nie należy zbyt sugerować się wynikami rundy eliminacyjnej i zdarzyć może się wszystko. Dawaj Mechanior!!!

Adam Ondra na piątym problemie eliminacji w Toronto

W Toronto wystartował także drugi nasz reprezentant – Kuba Główka. Niestety Kuba nie zdołał uzyskać pierwszej w karierze kwalifikacji do półfinału w zawodach rangi Pucharu Świata. Pokonał jeden problem i to oznacza, że zawody już skończył na 41 miejscu. Kuba tak relacjonuje z Toronto:

Andrzej błyskawica: 3 razy flash w dobrym stylu szczególnie na trudnej 2ce.

Ja po dobrym starcie na B1, nie radzę sobie z oblakami na B2. Na B3 wspinam się dobrze, ale ciut za wolno i nie dokładam do topu :(

B4 i B5 to techniczne, ale i tarciowe problemy. Paczki, śliskie chwyty zrzucają nas obu. Wynik Andrzeja to pewny półfinał.

Warto zauważyć świetny start zawodników z Azji. Zwycięzca eliminacji Koreańczyk Jangwon Chon pokonał wszystkie 5 boulderów w świetnym stylu a na pierwszych 4 miejscach jest aż 3 Azjatów.

19 CONRAD Mathias GER 3t4 4b5

Tego samego dnia rozegrano kwalifikacje kobiece. W polskich barwach walczyła jedynie Kasia Ekwińska. Wystartowała bardzo ładnie. Pokonała dwa bouldery i wywalczyła swoją najlepszą w krótkiej historii seniorskich startów lokatę – 25 (w grupie była 13).

Kasia topuje na drugim boulderze (fot. Kuba Główka)

Kuba Główka na twitterze tak relacjonował start Kasi:

Kasia przebija się szybko pod sam top na FA1 i … kilka razy spada :(. Za to na FA2 flash w pięknym stylu!

Mamy drugi top Kasi. Po chwili patentowania pada siłowa FA3. Jest moc!

4ka i 5ka za trudne dla Kasi Ekwińskiej. Trochę szkoda że pozycja startowa tak jej nie grała na FA4, bo była forma na top więcej.

Ogólnie bardzo solidny start reprezentantki Torunia. Widać dobre przygotowanie pod zawody :).