2 marca 2015 08:31

Zawody boulderowe „o drewnianą KLAMĘ” – relacja

14 lutego w Kielcach na ściance wspinaczkowej Świętokrzyskiego Klubu Alpinistycznego na terenie Bazy Zbożowej odbyły się zawody boulderowe „o drewnianą KLAMĘ”. To już szósta edycja zawodów, w których wystartowało ponad 50 zawodników – w tym 11 dzieci.

6. edycja zawodów boulderowych o "drewnianą KLAMĘ" (fot. TeddyGraphics)

6. edycja zawodów boulderowych o „drewnianą KLAMĘ” (fot. TeddyGraphics)

Jednak w tym wypadku organizatorzy zmienili formułę zawodów – zamiast eliminacji i finałów na uczestników czekało 20 przystawek o różnym stopniu trudności. Tylko nielicznym udało się wciągnąć wszystkie w ciągu 1h i 45min. Dla dorosłych pojawił się nowy szczegół w formule – mogli zarobić ekstra punkty za Flasha (aż 5punktów!!!).

W tym roku organizatorzy zmienili formułę (fot. TeddyGraphics)

Impreza rozpoczęła się o godzinie 9.30 startem najmłodszych. Wszyscy dzielnie walczyli na 19 boulderkach. Najlepszym z najlepszych okazał się Miłosz Bujak, który zrobił 18 problemów (które wcale nie były takie łatwe :), tym samym zdobywając 54 pkt. Miłosz startował w kategorii dzieci starszych, tj. klasa 4-6, zajął pierwsze miejsce na podium i oczywiście jedyną w swoim rodzaju drewnianą KLAMĘ. Drugi w tej kategorii uplasował się Mikołaj Szymecki, który uzyskał 39 pkt, natomiast na trzecim miejscu znalazł się Olek Majda, który wywalczył 32 pkt.

Natomiast wśród starszych dziewczyn na najwyższym miejscu na podium stanęła Marysia Nazarkiewicz zdobywając 37 pkt, zaraz za nią znajduje się Ania Szkliniarz 35 pkt. Trzecie miejsce ex aequo na liczbę punktów dla Oli Wójcik 33 pkt. i Alicji Kwiatkowskiej. Zaraz za podium znalazła się Zosia Korczak zdobywając 12 pkt.

W kategorii dziewczynek młodszych (klasa 1-3) wystartowała tylko Basia Wójcik, która świetnie poradziła sobie z boulderkami zaliczając 10 topów i 5 bonusów, co dało jej 35 pkt. Wśród chłopców młodszych prym wiódł Błażej Kosmalski zdobywając 37 pkt. Drugi na podium stanął Roch Kopeć, który dzielnie wywalczył 23 pkt.

Rozdanie nagród wśród dzieci (fot. TeddyGraphics)

Rozdanie nagród wśród dzieci

Patrząc po uśmiechach na twarzach najmłodszych śmiemy twierdzić, że zawody im się podobały (choć nie mamy pewności czy powodem radości nie były nagrody :) i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również do nas przyjadą ze swoimi kolegami i koleżankami.

Niestety, od kilku lat nad naszymi zawodami wisi fatum, kiedy byśmy nie robili zawodów na zewnątrz jest zawsze ciepło, słonecznie i część osób nie dojeżdża węsząc warun w skałach. Tak było i tym razem. Choć był wyjątek – chłopaki z Rzeszowa odwiedzili nasze zawody po tym, jak wcześniej rozgrzali się na baldach na Kamieniu Michniowskim, gdzie jednak warun nie był taki świetny. I dzięki temu zajęli miejsca na podium i sprzątnęli sprzed nosa innym uczestnikom drewnianą KLAMĘ.

Nie zabrakło starszych zawodników (fot. TeddyGraphics)

Pierwszym okazał się Krzysiek Szalacha, który wysiekał wszystkie baldy i zdobył 90 pkt. na 100 możliwych. Zaraz za nim pojawił się Bartek Opiela – 79 pkt., a następnie Adam Nowak – 72 pkt.

Jeśli chodzi o panie na najwyższym miejscu na podium stanęła Joanna Oleksiuk zdobywając 52 pkt. Druga była Ola Romejko-Klentak – 47 pkt. i trzecia Dominika Bryła – 46 pkt. Każdy z zawodników miał okazję pokazać, co potrafi i świetnie im to wyszło. Gratulujemy wszystkim zawodnikom powera i wytrzymałki :)

Każdy z zawodników miał okazję pokazać, co potrafi (fot. TeddyGraphics)

Wielki dzięki dla organizatorów, routesetterów, a przede wszystkim dla sponsorów, którzy od kilku lat wspierają i wspomagają nasze zawody: