25 lutego 2015 09:46

Karolina Ośka na Pati pa mi 8b w Siuranie

Dwa dni temu pisaliśmy o egzotycznym przejściu Oli Przybysz na Tajwanie (patrz: The Golden Legend 8b), tymczasem w Hiszpanii szaleje Karolina Ośka (KS Korona Kraków). Karolina poprowadziła w Siuranie Pati pa mi 8b RP. To zarazem jedna z dwóch jej najtrudniejszych dróg, obok ubiegłorocznej Riesenslalom Direkt 10 na Frankenjurze.

Karolina po zrobieniu "Pati pa mi" 8b (fot. Andrzej Mirek)

Karolina tuż po zrobieniu „Pati pa mi” 8b (fot. Andrzej Mirek)

O długiej, lekko przewieszonej Pati pa mi biegnącej w prawej części sektora El Pati Karolina mówi:

Droga ma dość ciągowy charakter. Po dolnej części za około 7b+/7c jest dobry rest, po którym zaczynają się właściwe trudności. Sekwencja po podchwytach bez dobrych stopni doprowadza do kluczowych dwóch kampusowych ruchów z podchwytu do krawądek. Po nich następuje kilka ruchów po lepszych chwytach, które mimo że nietrudne mogą jeszcze zrzucić, co mi też się przytrafiło. Droga jest bardzo ładna, a jej charakter bardzo mi odpowiada :)

Karolina w Siuranie

Karolina w Siuranie

Pati pa mi to oczywiście nie jedyna hiszpańska zdobycz Karoliny. Podczas miesięcznego pobytu (a do końca zostało jeszcze parę dni) udało jej przejść w Siuranie między innymi: Brot de fonoll 8a+ RP, Memorias de una sepia 8a RP, Minimal Techno 8a RP i La crema 7c+(7c+/8a) OS – najlepszy onsajt Karoliny na Weście. Natomiast w Masriudoms przeszła Ricacera 8a RP.

Brunka
źródło: info własne
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum