28 listopada 2014 09:58

„Everest – poza krańcem świata” nagrodzony na CAMERIMAGE

Film „Everest – poza krańcem świata” został uznany za najlepszy dokument w technologi 3D na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE.

Camerimage 2014

Camerimage jest największym i najbardziej znanym festiwalem poświęconym sztuce autorów zdjeć filmowych. Festiwal przyczynił się do wzrostu prestiżu operatorów zdjęć filmowych wśród innych twórców X muzy. W wielu krajach, również w Polsce, zawód ten zaliczany był do technicznych. Dzięki Festiwalowi zaczęto dostrzegać, iż operator jest współtwórcą wizualnej strony filmu – jest artystą, podobnie jak reżyser i aktorzy.

Film „Everest – poza krańcem świata” został zakwalifikowany do konkursu na najlepszy film w technologi 3D. Jury uznało go za najlepszy film dokumentalny w tej kategorii (prezentowano 12 obrazów).

„Everest – poza krańcem świata”, jako pierwsza produkcja w historii, pokazuje drogę wyprawy na sam szczyt, wykorzystując zarejestrowane podczas wspinaczki oryginalne filmy i zdjęcia. Pozwala jednak nie tylko poznać szczegóły tamtej historycznej podróży. Dzięki połączeniu materiałów archiwalnych, rekonstrukcji scen i ujęciom Mount Everestu w 3D przenosi widzów w środek wyprawy i razem z nią na sam Dach Świata. Więcej o filmie przeczytacie tutaj.

Mysza

Źródło: CAMERIMAGE

PS Przy okazji zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym można wygrać podwójną wejściówkę na pokaz filmu w Krakowie (wtorek 2 grudnia). Na stronie konkursu znajdziecie także listę kin, w których film jest lub będzie wyświetlany.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum