9 grudnia 2013 00:38

Agata Wiśniewska i Olo Romanowski złotymi medalistami Mistrzostw Polski w boulderingu

Agata Wiśniewska (KW Toruń, adidas, Gatowalls, Five Ten, DMM, Edelweiss, NST, Camper) obroniła tytuł Mistrzyni Polski w boulderingu. Wśród mężczyzn na najwyższym podium stanął Aleksander Romanowski (KW Warszawa).

Mistrzostwa Polski w boulderingu 2013 - wolnych miejsc brak (fot. Wojtek Lembryk / KFG)

Mistrzostwa Polski w boulderingu 2013 – wolnych miejsc brak (fot. Wojtek Lembryk / KFG)

***

W Mistrzostwach wystartowało ponad 200 zawodników i zawodniczek. Znów najlepiej z dziewczyn spisała się Agata Wiśniewska. Choć o złocie zdecydował dopiero ostatni problem. Agacie udało się ostatecznie uzbierać komplet topów w sześciu próbach i tym samym zdobyła drugie z rzędu mistrzostwo w boulderingu. A przypomnijmy, że niedawno odbierała złoty medal również w MP w konkurencji prowadzenie.

Agata broni tytuł Mistrzyni Polski w boulderingu (fot. Wojtek Lembryk / KFG)

Agata broni tytułu Mistrzyni Polski w boulderingu (fot. Wojtek Lembryk / KFG)

Srebro trafiło do Sylwii Buczek (KS Korona Kraków, Salewa, Five Ten), która zatopowała trzy razy w czterech próbach. Dwa topy w sześciu próbach to wynik trzeciej na podium Gosi Rudzińskiej (AKW Kotłownia, adidas). Zaledwie o jedną próbę brązowy medal przegrała Klaudia Buczek (MKS Tarnovia, Grupa Azoty, Salewa).

Podobnie, jak u kobiet również w męskiej stawce o kolejności na podium zadecydował boulder nr 4. W „pojedynku na próby” między Olo Romanowskim i Andrzejem Mecherzyńskim-Wiktorem (CW Reni Sport, wspinanie.pl) lepszy okazał się warszawiak. Obaj zrobili po cztery przystawki, Olo w siedmiu, Mechanior w ośmiu podejściach. Brązowym medalistą został Kamil Ferenc (KS Korona Kraków, Salewa, MotionLab), zaliczając trzy topy w trzech próbach.

Mechanior tym razem ulega Olo Romanowskiemu (fot. Wojtek Lembryk / KFG)