11 lutego 2013 16:21

Świetny start Anny Figury na Mistrzostwach Świata w Pelvoux

Anna Figura świetnie wystartowała w Mistrzostwach Świata w skialpinizmie. Zwyciężyła w sprincie w kategorii espoir (do 23 lat), a w rywalizacji seniorów uplasowała się na 4. miejscu.

To nie pierwszy sukces Ani. W 2012 roku zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy w sprincie (oraz srebro w espoir – kategoria do lat 23) oraz zwyciężyła w starcie indywidualnym, zostając Mistrzynią Europy w kategorii espoir. W ostatniej edycji Pucharu Świata w Norwegii Ania była dwa razy druga (w sprintach i w starcie indywidualnym w kategorii espoir).

Podium kategorii espoir

Druga nasza reprezentantka, Klaudia Tasz, zajęła 16. pozycję.

Do finału weszła także juniorka Agata Cikowska, która zajęła ostatecznie 5 miejsce w swojej kategorii.

3. Yannick ECOEUR (Szwajcaria)

Na Mistrzostwach Świata w Skialpinizmie Polskę reprezentuje sześć osób: Agata Cikowska i Bartek Bargiel (juniorzy z TKN Tatra Team), Ania Figura, Ania Tybor i Klaudia Tasz (seniorki z KW Zakopane) oraz Kuba Przystaś (senior z SKTJ). Podczas 6 dni zawodów nasi zawodnicy wezmą udział w sprincie, verticalu, startach indywidualnych oraz w sztafecie kobiet.